Laptop poleasingowy do gier

Laptop poleasingowy do gier

Laptop poleasingowy do gier

Przyjęło się że laptop to komputer możliwie mały i odchudzony na tyle żeby swobodnie można było na nim pracować w podróży. Postępująca miniaturyzacja, sprawia że coraz wydajniejsze komponenty udaje się zmieścić w niewielkie bryły laptopów, przez co od jakiegoś czasu widzimy trend na granie na nich.

Topowe laptopy gamingowe kosztują od ok. 3 tysięcy złotych, a górna granica praktycznie nie istnieje. Kolejne modele mają coraz większe rozmiary oraz są coraz głośniejsze z uwagi na wzmożoną pracę chłodzenia.

Jeśli jednak nie wymagamy ustawień „ultra” w 60 klatkach, z pewnością warto spojrzeć na oferty laptopów poleasingowych.

Jaki wybrać laptop?

Jednym z najważniejszych elementów, na jaki należy zwrócić uwagę przy wybieraniu laptopa czy komputera do gier jest karta graficzna. W typowych laptopach mamy zazwyczaj do czynienia z układami zintegrowanymi. Zaawansowane stacje wyposażane są w dedykowane układy graficzne które są dużo wydajniejsze. Co wybrać? To zależy:

Z jednej strony, weźmy na przykład HP 8470p czy Fujitsu E752 z naszej oferty.

Oba laptopy wyposażone są w procesory i5 ze zintegrowanym układem graficznym HD 4000.

Jeśli doposażyć je w 8GB pamięci RAM, dysk SSD oraz pójść na pewne kompromisy w kwestii ustawień graficznych – będziemy mogli cieszyć się nawet takimi tytułami jak GTA V, Dishonored czy nawet Dying Light. Nie obędzie się bez miejscowych spadków FPS, jednak to uczciwy kompromis przy laptopach za 600-800zł.

Natomiast jeśli to dla nas za mało – niezbędny będzie dodatkowy, dedykowany układ graficzny.

Na wstępie należy sprostować ważną rzecz: dedykowany układ to nie karta graficzna, taka jak montowana w komputerach stacjonarnych, nie możemy jej swobodnie wymienić na inną.

Dedykowane układy mają swoje procesory graficzne i własną pamięć VRAM.

Popularnymi laptopami poleasingowymi do gier z naszej oferty są DELL E5540 oraz E5440. To modele wyposażone w układy graficzne NVIDIA GeForce GT 720M z 2GB pamięci VRAM. Przy doposażeniu laptopa w 8GB RAM (które jest już niezbędne przy nowszych tytułach) oraz dysk SSD, zapewniający szybsze ładowania aplikacji, swobodnie pogramy we wcześniej wymienione tytuły, jednak tym razem z większym zapasem klatek. Przy takiej konfiguracji swobodnie możemy grać w tytuły sieciowe jak PUBG, Fortnite czy CS:GO – tutaj szczególnie ważna jest stabilna liczba klatek.

Natomiast nasz najnowszy nabytek to Fujitsu H910. Działający na procesorze i7-2620M oraz posiadający dedykowany układ Nvidia Quadro 3000M. To laptop któremu możemy dać popalić. Pogramy na nim w takie tytuły jak Fallout 4, Far Cry 5, Call of Duty Infinite Warfare czy Assasins Creed Origins. Być może czasem będziemy musieli obniżyć nieco ustawienia graficzne, ale to uczciwy kompromis przy laptopie za 1600zł.

2 Comments

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code


+48 505 460 079

(46) 892 11 32