Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju nowych laptopów, których ceny zaczynają się od ok. 1000zł i sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Najtańsze rozwiązania jednak to laptopy konsumenckie, które nie powalają parametrami i szybko może się okazać że będziemy musieli poczynić kolejne inwestycje celem rozbudowy, czy nawet wymiany naszego egzemplarza.
Ratunkiem dla naszego budżetu może okazać się zakup laptopa poleasingowego.Laptop poleasingowy

Gdy czytamy o sprzęcie poleasingowym, możemy się spodziewać niczego innego jak używanego komputera klasy biznes który nowy kosztował 5-10 tys. zł. Dzięki znacznie lepszej jakości wykonania oraz wykorzystaniu wydajniejszych podzespołów nawet po kilku latach taki laptop będzie zaskakiwał wydajnością a zapłacimy za niego tylko ułamek pierwotnej ceny.Konsumencki a biznesowy

Najważniejsza w laptopach konsumenckich jest cena. Dlatego możemy spodziewać się najtańszych materiałów i podzespołów, dodatkowo urządzenia te przeważnie wyposażone są w najmniej wydajne procesory mobilne dostępne na rynku. Taki laptop wprawdzie nada się do prostej pracy biurowej i korzystania z internetu, ale korzystanie z nowoczesnych, bardziej wymagających programów może być uciążliwe.
Sprawa ma się zupełnie inaczej w przypadku komputerów klasy biznes. Tutaj liczy się wykonanie i wydajność a cena jest sprawą drugorzędną. Wielkie korporacje kupują setki a nawet tysiące sprzętów i wymagają przede wszystkim niezawodności i szybkości działania aby pracownik mógł efektywnie wykonywać swoje zadania, nie przejmując się przy tym awariami czy niską wydajnością laptopa. Dzięki temu możemy się spodziewać najwyższej jakości podzespołów zamkniętych w wytrzymałych obudowach.  Biznesowe laptopy po prostu trudniej uszkodzić.

Firma Lenovo w swojej sztandarowej serii laptopów ThinkPad stosuje tytanowo-magnezowe obudowy, HP najczęściej wykonane są z aluminium a DELL wzmacnia swoje klapy stopem magnezu. Często stosuje sie solidne stalowe zawiasy czy nawet wplecione w pokrywy włókno węglowe. Stosownym zabezpieczeniom zostają również poddawane klawiatury. Oprócz dużo lepszej jakości wykonania w stosunku do komputerów konsumenckich, często wyposażone są w kanały odprowadzające ciecz w przypadku zalania.

Na uwagę zasługuje również szereg złącz oraz portów rozszerzeń. DisplayPort, D-SUB, czytnik kart, gniazdo rozszerzeń Express Card, mnogość portów USB czy możliwość podłączenia stacji dokującej to niemal standard w tej klasie laptopów. Pozwala to na bezproblemowe zwiększenie funkcjonalności naszego laptopa np. o dodatkowy monitor, stacje dokującą, karty rozszerzeń oraz wszelkich innych peryferiów. Często także laptopy biznesowe są wyposażone w dodatkową opcję sterowania wskaźnikiem tj. Trackpoint który jest bardziej precyzyjny niż touchpad .

Standardem w laptopach konsumenckich są błyszczące powłoki matryc. Lśniący ekran i żywe barwy kuszą klientów z półek sklepowych. Niestety w praktyce oferują gorsze kąty widzenia, oraz problemy z użytkowaniem przy słonecznej pogodzie (wszystko odbija się w matrycach błyszczących niemal jak w lustrze). Zupełnie odwrotny trend zauważymy w laptopach biznesowych. Tutaj zdecydowanym standardem są powłoki matowe ( wyjątek stanowią laptopy z dotykowym ekranem). Brak odbić oraz dużo lepsze kąty widzenia z pewnością wpłyną na wygodę użytkowania. Niewątpliwą zaletą laptopów klasy biznes jest ich konstrukcja modułowa. W razie awarii któregoś z podzespołów możliwa jest bardzo sprawna wymiana, co pozwala na szybki powrót do pracy. Ponadto dzięki budowie modułowej zyskujemy możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk czy drugą baterię. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku sprzętu konsumenckiego, w którym większość elementów jest na stałe zespolona z płytą główną co utrudnia a czasami uniemożliwia naprawę bądź rozbudowę naszego laptopa.Dla kogo?

Z całą stanowczością można stwierdzić, że poleasingowy laptop biznesowy jest dla każdego. Dla osób szukających prostego sprzętu do codziennego korzystania z internetu, który nie zrujnuje ich budżetu wystarczy sprzęt za około 500zł. W przedziale cenowym 500  - 1000zł znajdziemy już sprzęt który poradzi sobie z wielozadaniową pracą biurową czy z mniej wymagającymi grami.

W tym przedziale często spotkamy laptopy z szybkimi dyskami SSD, z wydajnym układem graficznym Intel HD4000 oraz złączami USB 3.0. Laptopy z niemalże „pancernymi” obudowami wykonanymi ze stopów doskonale sprawdzą się zarówno dla dzieci jak i dla osób korzystających z komputerów w podróży.

Mocniejsze konfiguracje poleasingowych laptopów sprawdzą się w pracy nawet z wymagającymi programami, a używane stacje graficzne zadowolą grafików oraz graczy.

Częstym wyposażeniem są złącza LPT oraz COM, które w sprzętach konsumenckich niemal się nie zdarzają. Dlatego takie modele biznesowe są pożądane w warsztatach samochodowych i do sterowania maszynami.+48 505 460 079

(46) 892 11 32