fbpx

Komputer poleasingowy do gier

Komputer poleasingowy do gier

Dlaczego warto?

Kupując nowy, złożony komputer stacjonarny możemy spodziewać się bogatego oświetlenia LED w niemal każdym komponencie które znacząco wpływa na cenę. O ile sama estetyka jest kwestią gustu, to przy ograniczonym budżecie warto zaoszczędzić na efektach wizualnych i zainwestować w wydajne komponenty. Główną zaletą komputerów stacjonarnych w stosunku do laptopów jest ich modularność. Dzięki temu swobodnie wymienimy nie tylko dysk czy pamięć ram, ale również procesor, kartę graficzną, układ chłodzenia czy nawet całą płytę główną lub obudowę.

W dobie niemal galopujących wymagań coraz nowszych tytułów to istotne by w razie potrzeby mieć możliwość wymiany leciwego podzespołu.

Przykładowe konfiguracje.

Zacznijmy od komputera przystosowanego do najpopularniejszych gier sieciowych tj. Fortnite, PUBG, CS:GO:

Trzonem takiego zestawu będzie HP 8200 z oferty sklepu biznesowekomputery.pl. Wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-2400 o taktowaniu 3.1 Ghz. Do tego do dyspozycji mamy dysk SSD o pojemności 240GB, który pomieści kilka ulubionych gier oraz 8GB pamięci RAM za 749zł. Do tego proponujemy kartę MSI GeForce GT710 DDR3 za około 200zł.

Jeśli jednak oczekujemy czegoś więcej warto spojrzeć na Lenovo M92p z procesorem i5-3470 o taktowaniu 3,2Ghz. Do tego oczywiście dysk SSD 240GB oraz 8 GB pamięci RAM za 904zł.

W tym wypadku możemy myśleć o karcie MSI GTX 1050 GDDR 5, którą można znaleźć już za około 600zł.

Najmocniejszą konfiguracją będzie tutaj HP 8200 z czterordzeniowym procesorem intel core i7-2600 o taktowaniu 3,4Ghz z dyskiem ssd 240gb oraz 16 gb pamięci ram za ok. 1300zł. Do tego karta graficzna NVIDIA Geforce GTX 1050ti za ok. 800zł.

Jeśli są Państwo zainteresowani złożeniem przez nas podobnego komputera, prosimy o kontakt. Prezentowane konfiguracje są przykładowymi zestawami. Bez problemu przygotujemy jednostkę pod konkretne tytuły bądź w innym budżecie.  Wymienione komputery na podstawie których budowane są konfiguracje, dostępne są w sklepie biznesowekomputery.pl

Facebook